Opis spektaklu pt. „Ja Cię jeszcze złapię”

Tego jeszcze nie było! Wilk z Zającem i przyjaciółmi, w pełnometrażowej bajce, z której tryska humor, szalona zabawa ale także pojawiają się chwile strachu i zaskakujących zwrotów akcji.

Spektakl ” Ja cię jeszcze złapię” uświadamia młodemu widzowi, że o prawdziwej sile nie tylko decydują duży wzrost i wielkie muskuły. Twórcy spektaklu zwracają uwagę na to, że bystrość umysłu, wiedza i kultura osobista dają w życiu znacznie więcej korzyści, niż tylko przysłowiowe rozpychanie się łokciami. Sam Wilk przyznaje,  że to jego ”wilcza natura” kazała mu przyjmować w życiu pozy twardziela i obcesowego grubianina, co zawsze było źródłem tylko kłopotów. Więc gdy razem z Zającem wpadają w prawdziwe  tarapaty, muszą odrzucić w zapomnienie wszelkie waśnie i urazy, bo aby się uratować, powinni współpracować, a może i nawet się zaprzyjaźnić.

Odwieczny wróg małego szaraka-duży Wilk nieustannie zastawia i obmyśla na niego coraz to nowe pułapki , a gdy  się już wydaje że: „Ten cukierkowaty laluś!” wpadnie          w szpony prześladowcy, wściekły Wilk  zostaje z niczym i w dodatku sam musi ratować się ucieczką przed goniącymi go barwnymi, dziwnymi stworami.

Chcąc przekazać młodemu widzowi jedynie pozytywne emocje, zły Wilk został pozbawiony wszelkich drastycznych cech tzw. „czarnego charakteru”. I tak na przykład Zając, choć wpada w pułapkę Wilka,  to wykorzystując jego niefrasobliwość, gadatliwość   i zapominalstwo, zawsze zdoła cało wyjść z opresji. Takie zabiegi czynią tę opowieść lekką, łagodną i niesamowicie zabawną. Dodatkowo akcentują aspekt przyjaźni i ogólnie przyjętych norm etycznych.  Zwracają uwagę młodego widza na to, czym może być prawdziwa przyjaźń oraz to, że szlachetne zachowanie spotka się z zasłużoną nagrodą.

Spektakl wzbogacony jest sugestywnymi kostiumami, nietuzinkowymi rekwizytami, malowniczą scenografią oraz efektami specjalnymi , które przenoszą dzieci w samo centrum przygód sympatycznych bohaterów. Wykreowane role to prawdziwa wirtuozeria aktorska bowiem we wszystkie postacie wcielają się profesjonalni aktorzy- lalkarze, ukazujący pełen wachlarz możliwości grania w masce i pół-masce. Całość oprawiona jest autorską muzyką utalentowanego, młodego kompozytora, który oprócz wspaniałych piosenek, popisuje się również doskonałą muzyką ilustracyjną.

Serdecznie zapraszamy!!!